AlkuSavon ruodutusluettelotJuvan pitäjä → 1648 nimihakemisto

Juva ruodutusluettelo 1648

RuodutusluetteloRuodutus- ja väenottoluetteloRuodutuksesta poissaolleetVäenottoluettelo

Nimihakemisto

Linkit osoittavat puhtaaksikirjoitettuihin ruotuihin.


-  A  B  C  E  F  H  I  J  K  L  M  N  O  P  R  S  T  VW  Å 
 -  A  B  C  E  F  H  I  J  K  L  M  N  O  P  R  S  T  VW  Å

(ei sukunimeä)Alkuun

(ei sukunimeä)

Arfwedh Tönnesson (Purhoila) [Ratsastalot] Ruotu 3 Ratsastalot:Ruod+V

Erich Gorgoniusson (Kijskilänmäkj) [Ratsastalot] Ruotu 2 Ratsastalot:Ruod+V

Erich Jespersson (Patola) [Ratsastalot] Ruotu 4 Ratsastalot:Ruod+V

Jacob Persson [Talolliset] Ruotu 4:Ruod+V

Larss Persson (Patola) [Ratsastalot] Ruotu Ratsastalot:Ruod+V

Michill Michilsson (Laudialaby) [Talolliset] Ruotu 2:Ruod+V

Månss Ollss: (Patola) [Ratsastalot] Ruotu 4 Ratsastalot:Ruod+V

AAlkuun

Afwuin

Peer (Patola) [Ratsastalot] Ruotu 4 Ratsastalot:Ruod+V

Afwuinen

Anderss (Patola) [Ratsastalot] Ruotu 3 Ratsastalot:Ruod+V

Larss Andersson (Patola) [Ratsastalot] Ruotu 4 Ratsastalot:Ruod+V

Peeter (Pekurila) [Talolliset] Ruotu 8:Ruod+V

Anttoinen

Knut (Soinniemj) [Talolliset] Ruotu 3:Ruod+V

BAlkuun

Bengtinen

Madz (Patola) [Ratsastalot] Ruotu 4 Ratsastalot:Ruod+V

Pååll (Patola) [Ratsastalot] Ruotu 4 Ratsastalot:Ruod+V

CAlkuun

Colemain

Hindrich (Wechmas by) [Talolliset] Ruotu 12:Ruod+V

Colemain (Ochtoin Colemain)

Hindrich (Wechmas by) [Talolliset] Ruotu 12:Ruod+V

Cuosmainen

Johan (Wechmasby) [Talolliset] Ruotu 5:Ruod+V

Cuossmainen

Mårten Eschillsson (Hietajerfuj) [Talolliset] Ruotu 7:Ruod+V

Mårthen Eschillsson (Hetajerfwiby) [Vero- ja kruununtilat] Väenottoluettelo

Cuåssmain

Hendrich Staphanss: (Maiwala) [Talolliset] Ruotu 8:Ruod+V

Cuåssmainen

Madz (Näringe by) [Talolliset] Ruotu 13:Ruod+V

Madz Jönsson (Hietajärfwj) [Talolliset] Ruotu 7:Ruod+V

Olof (Remojärfwj) [Talolliset] Ruotu 9:Ruod+V

EAlkuun

Erroj

Anderss (Hietajerfuj) [Talolliset] Ruotu 7:Ruod+V

Erroj (Kettuinen Erroj)

Anderss (Hietajerfuj) [Talolliset] Ruotu 7:Ruod+V

Eskelinen

Lars Larsson (Heinålaby) [Vero- ja kruununtilat] Väenottoluettelo

FAlkuun

Fråsti

Larss Hendersson (Hietajerfuj) [Talolliset] Ruotu 7:Ruod+V

HAlkuun

Halinen

Nielss (Nijnimäki) [Ratsastalot] Ruotu 2 Ratsastalot:Ruod+V

Haloin

Anders (Nijnimäki) [Ratsastalot] Ruotu 2 Ratsastalot:Ruod+V

Haloinen

Jönss [Ratsastalot] Ruotu 2 Ratsastalot:Ruod+V

Michill (Nijnimäki) [Ratsastalot] Ruotu 2 Ratsastalot:Ruod+V

Hamoinen

Anderss (Liefwola) [Nassokinin läänitys] Ruotu Nassokin:Ruod

Hamuinen

Jacob (Patolaby) [Talolliset] Ruotu 5:Ruod+V

Harmainen

Christer (Laudialaby) [Talolliset] Ruotu 2:Ruod+V

Hatzoinen

Hemmingh (Hatzola) [Talolliset] Ruotu 5:Ruod+V

Larss (Wechmas by) [Talolliset] Ruotu 12:Ruod+V

Olof Hemmingsson (Hatzolaby) [Vero- ja kruununtilat] Väenottoluettelo

Olof Hemmingzsson (Hatzola) [Talolliset] Ruotu 5:Ruod+V

Heinoinen

Hindrich Simonsson (Heinåla by) [Talolliset] Ruotu 6:Ruod+V

Olof (Lauckala by) [Nassokinin läänitys] Ruotu Nassokin:Ruod

Oluff (Heinåla by) [Talolliset] Ruotu 6:Ruod+V

Peer (Lauckala by) [Nassokinin läänitys] Ruotu Nassokin:Ruod

Simon (Heinåla by) [Talolliset] Ruotu 6:Ruod+V (Paiusalmj) [Nassokinin läänitys] Ruotu Nassokin:Ruod

Heinåinen

Hindrich Simonsson (Heinålaby) [Vero- ja kruununtilat] Väenottoluettelo

Herkeinen

Eschill (Härkälä by) [Talolliset] Ruotu 1:Ruod+V

Herkäinen

Peer (Härkälä) [Nassokinin läänitys] Ruotu Nassokin:Ruod

Herrainen

Hindrich (Lauckala by) [Talolliset] Ruotu 2:Ruod+V

Hirfwoinen

Madz Hansson (Wuårenmäkj) [Talolliset] Ruotu 11:Ruod+V

Madz Madzsson (Wuårenmäkj) [Talolliset] Ruotu 10:Ruod+V

Peter (Wuårenmäkj) [Talolliset] Ruotu 10:Ruod+V

Huttuinen

Jönss (Randois) [Nassokinin läänitys] Ruotu Nassokin:Ruod

Hyfwein

Larss (Patola) [Ratsastalot] Ruotu 3 Ratsastalot:Ruod+V

Hyfweinen

Peter (Hyfwöilä) [Talolliset] Ruotu 1:Ruod+V

Hyfwoin

Madz Peersson (Purhåla) [Ratsastalot] Väenottoluettelo

Hyfwänin

Madz Persson (Purhoila) [Ratsastalot] Ruotu 3 Ratsastalot:Ruod+V

Hämäleinen

Erich Jönsson (Kilpula) [Talolliset] Ruotu 8:Ruod+V

Hämäläin

Jönss (Patola) [Ratsastalot] Ruotu 4 Ratsastalot:Ruod+V

Hämäläinen

Knut Hinderss: (Patola) [Ratsastalot] Ruotu 4 Ratsastalot:Ruod+V

Knut Jönsson (Kangankylä) [Talolliset] Ruotu 4:Ruod+V

Peer Knutzsson (Patola) [Ratsastalot] Ruotu Ratsastalot:Ruod+V

Peer Peersson (Pochiois) [Talolliset] Ruodutuksesta poissaolleet

Peter Petersson (Pochios) [Talolliset] Ruotu 6:Ruod+V

Samsson (Knutilanmäkj) [Talolliset] Ruotu 9:Ruod+V

Staphan (Mäkiöis) [Talolliset] Ruotu 6:Ruod+V

Hänninen

Christer (Hännila) [Talolliset] Ruotu 11:Ruod+V

Oluff Ollsson (Maiwala) [Talolliset] Ruotu 7:Ruod+V

Härkäin

Anderss (Patola) [Ratsastalot] Ruotu 3 Ratsastalot:Ruod+V

Sunj (Kijskilä by) [Ratsastalot] Ruotu 2 Ratsastalot:Ruod+V

Härkäinen

Hindrich Hindrichss: (Kaihunmäkj) [Talolliset] Ruotu 4:Ruod+V

Hindrich Hindrichsson (Kaihunmäkj) [Vero- ja kruununtilat] Väenottoluettelo

Jönss (Patola) [Ratsastalot] Ruotu 3 Ratsastalot:Ruod+V

Madz (Härkälä) [Nassokinin läänitys] Ruotu Nassokin:Ruod

Nielss (Randois) [Nassokinin läänitys] Ruotu Nassokin:Ruod

IAlkuun

Ihalainen

Anderss (Patolaby) [Talolliset] Ruotu 5:Ruod+V

Mårten Nielsson (Hångala) [Talolliset] Ruotu 9:Ruod+V

Immoinen

Thomass Jönsson (Suurniemj) [Talolliset] Ruotu 1:Ruod+V

Ingin

Madz (Patola) [Ratsastalot] Ruotu 4 Ratsastalot:Ruod+V

JAlkuun

Jurfwainen

Knut (Remojärfwj) [Talolliset] Ruotu 9:Ruod+V

Järainen

Påfwel (Näringe by) [Talolliset] Ruotu 13:Ruod+V

KAlkuun

Kerfwin

Per [Ratsastalot] Ruotu 2 Ratsastalot:Ruod+V

Kerfwinen

Hindrich (Sunilaby) [Talolliset] Ruotu 3:Ruod+V

Kettuinen

Peer Madzson (Hietajerfuj) [Talolliset] Ruotu 7:Ruod+V

Kettuinen Erroj

Anderss (Hietajerfuj) [Talolliset] Ruotu 7:Ruod+V

Kijschin

Hartwich (Kijskilä by) [Ratsastalot] Ruotu 2 Ratsastalot:Ruod+V

Kijschinen

Anderss (Kiskilenmäkj) [Talolliset] Ruotu 3:Ruod+V

Anderss Madzss: (Kangankylä) [Talolliset] Ruotu 4:Ruod+V

Bertill (Kijskilä by) [Ratsastalot] Ruotu 2 Ratsastalot:Ruod+V

Erich (Kijskilä by) [Ratsastalot] Ruotu 2 Ratsastalot:Ruod+V

Hindrich Andersson (Kijskilänmäkj) [Ratsastalot] Ruotu 3 Ratsastalot:Ruod+V

Johan (Purhoila) [Ratsastalot] Ruotu 3 Ratsastalot:Ruod+V

Michill Philpsson (Laudialaby) [Talolliset] Ruotu 2:Ruod+V

Nielss Ollss: (Kijskilä by) [Ratsastalot] Ruotu 2 Ratsastalot:Ruod+V

Olof Persson (Hottilaby) [Talolliset] Ruotu 3:Ruod+V

Philpuss (Härkälä by) [Talolliset] Ruotu 2:Ruod+V

Pååll Lukasson (Laudialaby) [Talolliset] Ruotu 2:Ruod+V

Kijschinen (Kwssa Kijschinen)

Anderss (Kiskilenmäkj) [Talolliset] Ruotu 3:Ruod+V

Kijskinen

Oloff (Kijskilä by) [Ratsastalot] Ruotu 2 Ratsastalot:Ruod+V

Konsti

Lahrs Anderss (Kiskilenmäkj) [Talolliset] Ruotu 3:Ruod+V

Kuckåinen

Jönss Madzson [Irtolaiset] Väenottoluettelo

Kuckånen

Jönss Madzson [Irtolaiset] Ruodutus- ja väenottoluettelo

Kwssa Kijschinen

Anderss (Kiskilenmäkj) [Talolliset] Ruotu 3:Ruod+V

Kånsti

Anders (Kiskilenmäkj) [Talolliset] Ruotu 3:Ruod+V

Kånstj

Larss Andersson (Kiskilänmäkj) [Vero- ja kruununtilat] Väenottoluettelo

Kämileinen

Thomass (Kangankylä) [Talolliset] Ruotu 4:Ruod+V

LAlkuun

Laamainen

Brusius (Pekurila) [Talolliset] Ruotu 8:Ruod+V

Lambainen

Jönss Michillsson (Wuårenmäkj) [Talolliset] Ruotu 10:Ruod+V

Larss Påålsson (Karkianma) [Talolliset] Ruotu 11:Ruod+V (Karkianma) [Vero- ja kruununtilat] Väenottoluettelo

Mårten (Wuårenmäkj) [Talolliset] Ruotu 10:Ruod+V

Pååll Persson (Karkianma) [Talolliset] Ruotu 11:Ruod+V

Lapweteleinen

Larss (Kaihunmäkj) [Talolliset] Ruotu 4:Ruod+V

Lauckainen

Erich (Härkälä) [Ratsastalot] Ruotu 1 Ratsastalot:Ruod+V

Laukainen

Madz Persson (Kijskilä by) [Ratsastalot] Ruotu 2 Ratsastalot:Ruod+V

Lautiain

(Kijskilä by) [Ratsastalot] Ruotu 2 Ratsastalot:Ruod+V

Lautiainen

Anderss (Soinniemj) [Talolliset] Ruotu 3:Ruod+V

Peer (Kijskilä by) [Ratsastalot] Ruotu 2 Ratsastalot:Ruod+V

Lehikåinen

Brusius (Pekurila) [Talolliset] Ruotu 8:Ruod+V

Jöran Påålsson (Pekurila) [Talolliset] Ruotu 8:Ruod+V

Madz Jönsson (Pekurila) [Talolliset] Ruotu 8:Ruod+V (Pekurila) [Vero- ja kruununtilat] Väenottoluettelo

Leinoinen

Peer Jönsson (Wuårenmäkj) [Talolliset] Ruotu 11:Ruod+V

Peeter (Wuårenmäkj) [Talolliset] Ruotu 11:Ruod+V

Leinåinen

Michill Michillsson (Kiskilänmäkj) [Vero- ja kruununtilat] Väenottoluettelo

Leiwoinen

Olof (Hångala) [Talolliset] Ruotu 9:Ruod+V

Leschinen

Johan (Leskila) [Nassokinin läänitys] Ruotu Nassokin:Ruod

Olof (Leskila) [Nassokinin läänitys] Ruotu Nassokin:Ruod

Peer Andersson (Wisala) [Nassokinin läänitys] Ruotu Nassokin:Ruod

Leskinen

Hindrich (Leskila) [Nassokinin läänitys] Ruotu Nassokin:Ruod

Lieffwoinen

Olof (Liefwola) [Nassokinin läänitys] Ruotu Nassokin:Ruod

Luuckoinen

Madz Peersson (Kijskilä) [Ratsastalot] Väenottoluettelo

Luukain

(Patola) [Ratsastalot] Ruotu 4 Ratsastalot:Ruod+V

Luåmainen

Olof (Kiskilenmäkj) [Talolliset] Ruotu 3:Ruod+V

Längä

Anders Jönsson (Hångala) [Talolliset] Ruotu 9:Ruod+V

Anderss Jönsson (Hångala) [Vero- ja kruununtilat] Väenottoluettelo

Jönss (Hångala) [Talolliset] Ruotu 9:Ruod+V

MAlkuun

Marain

Pååll (Patola) [Ratsastalot] Ruotu 4 Ratsastalot:Ruod+V

Marainen

Peer Månsson (Patola) [Ratsastalot] Ruotu 4 Ratsastalot:Ruod+V

Mardikainen

Larss (Kaihunmäkj) [Talolliset] Ruotu 4:Ruod+V

Martinen

Pååll (Randåis) [Talolliset] Ruotu 7:Ruod+V

Matilain

(Purhoila) [Ratsastalot] Ruotu 3 Ratsastalot:Ruod+V

Mustoin

Thomass (Hatzola) [Talolliset] Ruotu 5:Ruod+V

Muståin

Nielss (Heinåla by) [Talolliset] Ruotu 7:Ruod+V

Muttulinen

Johan (Järfwänpä) [Ratsastalot] Ruotu 3 Ratsastalot:Ruod+V

Månåinen

Anderss (Nijnimäki) [Ratsastalot] Ruotu 2 Ratsastalot:Ruod+V

Mårtin

Larss (Patola) [Ratsastalot] Ruotu 4 Ratsastalot:Ruod+V

Märda

Hindrich (Wechmas by) [Talolliset] Ruotu 12:Ruod+V

NAlkuun

Naarinen

Anderss (Naarila) [Talolliset] Ruotu 11:Ruod+V

Neula Tarkiain

Larss Pålsson (Pekurila) [Talolliset] Ruotu 8:Ruod+V

Nousiainen

Larss (Näringe by) [Talolliset] Ruotu 12:Ruod+V

Nulppo

Mårten Mårtensson (Patolaby) [Talolliset] Ruotu 5:Ruod+V

Nulppoinen

Anderss (Patola) [Ratsastalot] Ruotu 3 Ratsastalot:Ruod+V

Nurinen

(Taifwalby) [Ratsastalot] Ruotu 3 Ratsastalot:Ruod+V

Näringh

Larss Jacobsson (Näringe by) [Talolliset] Ruotu 12:Ruod+V

OAlkuun

Ochtoin Colemain

Hindrich (Wechmas by) [Talolliset] Ruotu 12:Ruod+V

Oikarinen

Jacob Larsson (Näringe by) [Talolliset] Ruotu 13:Ruod+V (Näringe) [Vero- ja kruununtilat] Väenottoluettelo

Larss (Näringe by) [Talolliset] Ruotu 13:Ruod+V

Madz (Kåickala by) [Talolliset] Ruotu 10:Ruod+V

Oinåinen

Madz (Purhoila) [Ratsastalot] Ruotu 3 Ratsastalot:Ruod+V

Ollikain

(Rångala by) [Ratsastalot] Ruotu 1 Ratsastalot:Ruod+V

Ollikainen

Christer (Ollickala) [Talolliset] Ruotu 5:Ruod+V

PAlkuun

Pafwilainen

Hindrich (Patola) [Ratsastalot] Ruotu Ratsastalot:Ruod+V

Pardainen

Jönss (Hyfwöilä) [Talolliset] Ruotu 1:Ruod+V

Olof (Soinniemj) [Talolliset] Ruotu 3:Ruod+V

Passainen

Anderss (Kangankylä) [Talolliset] Ruotu 4:Ruod+V

Passoinen

Larss (Kaihunmäkj) [Talolliset] Ruotu 4:Ruod+V

Pekurinen

Anderss (Pochios) [Talolliset] Ruotu 6:Ruod+V

Mårten (Pekurila) [Talolliset] Ruotu 8:Ruod+V

Pelckinen

Larss Larsson (Pälkilä by) [Talolliset] Ruotu 1:Ruod+V

Pennoinen

Madz Ollsson (Näringe by) [Talolliset] Ruotu 12:Ruod+V

Pertuin

Peter (Purhoila) [Ratsastalot] Ruotu 3 Ratsastalot:Ruod+V

Puhakainen

Madz (Hietajärfwj) [Talolliset] Ruotu 7:Ruod+V

Pulckinen

Jönss (Knutilanmäkj) [Talolliset] Ruotu 9:Ruod+V

Purhoin

Larss (Purhoila) [Ratsastalot] Ruotu 3 Ratsastalot:Ruod+V

Peer (Purhoila) [Ratsastalot] Ruotu 3 Ratsastalot:Ruod+V

Putkuinen

Hindrich (Kaihunmäkj) [Talolliset] Ruotu 4:Ruod+V

Pylckeinen

Bertill (Pylckelä) [Talolliset] Ruotu 10:Ruod+V

Clemet (Pylckelä) [Talolliset] Ruotu 10:Ruod+V

Pylckäinen

Oluff (Pylckelä) [Talolliset] Ruotu 9:Ruod+V

Pärnäinen

Madz (Lauckala by) [Talolliset] Ruotu 2:Ruod+V

Pätyinen

Christer Andersson (Kaihunmäkj) [Talolliset] Ruotu 5:Ruod+V

Pöllöinen

Oloff (Pöllölä) [Nassokinin läänitys] Ruotu Nassokin:Ruod

Pöndinen

Larss (Heinåla by) [Talolliset] Ruotu 7:Ruod+V

Pöxäinen

Anderss (Wechmas by) [Talolliset] Ruotu 12:Ruod+V

Peeter (Wechmas by) [Talolliset] Ruotu 12:Ruod+V

Pöyhöin

Anders Eschillss: (Karkianma) [Talolliset] Ruotu 11:Ruod+V

Pöyhöinen

Anders Anderss: (Karkianma) [Talolliset] Ruotu 11:Ruod+V

Anderss Eschillsson (Karkianma) [Talolliset] Ruotu 11:Ruod+V

RAlkuun

Rasainen

Peer (Rasala) [Nassokinin läänitys] Ruotu Nassokin:Ruod

Raståinen

Nielss (Lipsala) [Nassokinin läänitys] Ruotu Nassokin:Ruod

Rautiain

(Patola) [Ratsastalot] Ruotu 4 Ratsastalot:Ruod+V

Rautiainen

Hanss (Lauckala by) [Talolliset] Ruotu 2:Ruod+V

Remottain

Abraham (Patola) [Ratsastalot] Ruotu Ratsastalot:Ruod+V

Rimppi

Per Madzson (Kangankylä) [Talolliset] Ruotu 3:Ruod+V

Rissainen

Nielss (Wechmas by) [Talolliset] Ruotu 12:Ruod+V

Rukolain

Anderss (Patola) [Ratsastalot] Ruotu 4 Ratsastalot:Ruod+V

Rutu

Peeter (Patola) [Ratsastalot] Ruotu Ratsastalot:Ruod+V

Ruåkolainen

Anders (Heinåla by) [Talolliset] Ruotu 7:Ruod+V

Rånga

Pååll (Rångala by) [Ratsastalot] Ruotu 1 Ratsastalot:Ruod+V

Rångainen

Erich (Hyfwöilä) [Talolliset] Ruotu 1:Ruod+V

Hindrich (Rångala by) [Ratsastalot] Ruotu 1 Ratsastalot:Ruod+V

Johan (Immoila) [Talolliset] Ruotu 2:Ruod+V

Madz Jonsson (Suurniemj) [Talolliset] Ruotu 1:Ruod+V

Mårten (Suurniemj) [Ratsastalot] Ruotu 1 Ratsastalot:Ruod+V

Mårthen (Suurniemj) [Talolliset] Ruotu 1:Ruod+V

Thomass (Knutilanmäkj) [Talolliset] Ruotu 9:Ruod+V

SAlkuun

Satåinen

Thomass Månsson (Pyllckälä) [Vero- ja kruununtilat] Väenottoluettelo

Skadewitz

Madtz (Patola) [Ratsastalot] Ruotu 4 Ratsastalot:Ruod+V

Smedh

Thomass (Patola) [Ratsastalot] Ruotu 4 Ratsastalot:Ruod+V

Sålkj

Nielss (Tuchkala) [Talolliset] Ruotu 10:Ruod+V

Såpainen

Hindrich (Såppala) [Nassokinin läänitys] Ruotu Nassokin:Ruod

Såppainen

Peer (Såppala) [Nassokinin läänitys] Ruotu Nassokin:Ruod

Såtåinen

Thomass Månsson (Pylckelä) [Talolliset] Ruotu 10:Ruod+V

TAlkuun

Taipalinen

Olof Anderss: (Taifwalby) [Ratsastalot] Ruotu 3 Ratsastalot:Ruod+V

Tarkiain

Larss Pålsson (Pekurila) [Talolliset] Ruotu 8:Ruod+V

Tarkiain (Neula Tarkiain)

Larss Pålsson (Pekurila) [Talolliset] Ruotu 8:Ruod+V

Tarkiainen

Cuåssma (Pekurila) [Talolliset] Ruotu 8:Ruod+V

Madz Staffansson (Patola) [Ratsastalot] Ruotu 4 Ratsastalot:Ruod+V

Pååll (Patola) [Ratsastalot] Ruotu 4 Ratsastalot:Ruod+V

Teiwainen

Madz Madzsson (Teifwala by) [Talolliset] Ruotu 9:Ruod+V

Tenhuinen

Larss Ollsson (Mäkiöis) [Talolliset] Ruotu 6:Ruod+V

Larss Olufzsson (Mäkiöis) [Talolliset] Ruotu 6:Ruod+V

Staphan (Mäkiöis) [Talolliset] Ruotu 6:Ruod+V

Terfwoinen

Pååll (Naarila) [Talolliset] Ruotu 11:Ruod+V

Tirroinen

Hanss (Kangankylä) [Talolliset] Ruotu 4:Ruod+V

Olof Hansson (Suurniemj) [Talolliset] Ruotu 1:Ruod+V

Tuchkalainen

Oluff (Tuchkala) [Talolliset] Ruotu 10:Ruod+V

Turakainen

Oloff Persson (Turackala) [Talolliset] Ruotu 6:Ruod+V

Tyllinen

Madz Grellsson (Patola) [Ratsastalot] Ruotu 4 Ratsastalot:Ruod+V

Madz Grelsson (Purhåla) [Ratsastalot] Väenottoluettelo

Tåiwainen

Madz (Patolaby) [Talolliset] Ruotu 5:Ruod+V

VWAlkuun

Wassara

Peer (Kaskis) [Talolliset] Ruotu 2:Ruod+V

Weijäläinen

Peer Sigfredzsson (Immoila) [Talolliset] Ruotu 2:Ruod+V

Westerinen

Erich Pålsson (Wechmas) [Vero- ja kruununtilat] Väenottoluettelo

Erich Påålsson (Wechmas by) [Talolliset] Ruotu 12:Ruod+V

Peer Jacobsson (Wechmas by) [Talolliset] Ruotu 12:Ruod+V

Wäissäinen

Eschill (Patolaby) [Talolliset] Ruotu 5:Ruod+V

Wäneleinen

Anderss (Näringe by) [Talolliset] Ruotu 13:Ruod+V

Wänäinen

Peter (Suurniemj) [Talolliset] Ruotu 1:Ruod+V

Sigfredh Peersson (Suurniemj) [Vero- ja kruununtilat] Väenottoluettelo

Sigfredh Persson (Suurniemj) [Talolliset] Ruotu 1:Ruod+V

Wänäleinen

Mårten (Mäckäis) [Nassokinin läänitys] Ruotu Nassokin:Ruod

Wätäinen

Hindrich (Kijskilä by) [Ratsastalot] Ruotu 2 Ratsastalot:Ruod+V

Larss Jacobsson (Sunilaby) [Talolliset] Ruotu 3:Ruod+V

Michill (Pochios) [Talolliset] Ruotu 6:Ruod+V

ÅAlkuun

Åikarinen

Påfwell Jönsson (Kåickala by) [Talolliset] Ruotu 10:Ruod+V

Tässä hakemistossa on yhteensä 243 nimeä

© Maija-Liisa Laakso 2021