AlkuSavon ruodutusluettelotKuopion pitäjä → 1649 nimihakemisto

Kuopio ruodutusluettelo 1649

Ruodutus- ja väenottoluetteloNihdinlunastusmaksuluetteloVäenottoluettelo

Nimihakemisto

Linkit osoittavat puhtaaksikirjoitettuihin ruotuihin.


-  A  C  E  F  H  I  J  K  L  M  N  O  P  R  S  T  U  VW 
 -  A  C  E  F  H  I  J  K  L  M  N  O  P  R  S  T  U  VW

(ei sukunimeä)Alkuun

(ei sukunimeä)

Abraham Ollsson [Talolliset] Nihdinlunastusmaksuluettelo

Anders Johansson [Talolliset] Nihdinlunastusmaksuluettelo

Bertil Thomasson (Hildula) [Talolliset] Ruotu 3:Ruod+V

Hans Larsson (Cuåpiå by) [Talolliset] Ruotu 1:Ruod+V

Ifwar Johansson [Talolliset] Nihdinlunastusmaksuluettelo

Jacob Ollsson (Hildula) [Talolliset] Ruotu 2:Ruod+V

Jöns Staffansson (RijstaJärff) [Talolliset] Ruotu 11:Ruod+V (Akonwesi) [Talolliset] Väenottoluettelo

Madz Hinders. [Talolliset] Nihdinlunastusmaksuluettelo

AAlkuun

Achma Haloinen

Oluff Ollsson (Ruåkåwesi och Kurålanlax) [Talolliset] Ruotu 8:Ruod+V

Ahoinen

Pååll Andersson (Sywäri) [Talolliset] Ruotu 12:Ruod+V

Airaxinen

Matz (Airaxila) [Talolliset] Ruotu 4:Ruod+V

Peer (Airaxila) [Talolliset] Ruotu 4:Ruod+V

Anttikainen

Anders (Ritoniemi) [Talolliset] Ruotu 15:Ruod+V

Assikainen

Nills (Räsälä) [Talolliset] Ruotu 1 Iisalmi:Ruod+V

CAlkuun

Cartuinen

Peer Påålson [Talolliset] Nihdinlunastusmaksuluettelo

Cassurinen (Hussu Cassurinen)

Madz (Kasurila) [Talolliset] Ruotu 9:Ruod+V

Clemetinen

Oluf Anderson [Talolliset] Nihdinlunastusmaksuluettelo

Colemainen

Michill Jacobsson (Punnunmaki) [Talolliset] Ruotu 4:Ruod+V

Måns Påållsson (Karttula) [Talolliset] Ruotu 5:Ruod+V

Nills Michillsson (Punnunmaki) [Talolliset] Ruotu 5:Ruod+V

Peer Paallson [Talolliset] Nihdinlunastusmaksuluettelo

Staphan Michiellsson [Talolliset] Nihdinlunastusmaksuluettelo

Staphan Ollsson [Talolliset] Nihdinlunastusmaksuluettelo

Copoin

Oluf Hiindersonn [Talolliset] Nihdinlunastusmaksuluettelo

Corhinen

Sigfre [Talolliset] Nihdinlunastusmaksuluettelo

Corhoinen

Nilss [Talolliset] Nihdinlunastusmaksuluettelo

Cuåssmainen

Johan Påålsson (Sywäri) [Talolliset] Ruotu 12:Ruod+V

Cåljåinen

Peer Sigfredsson (Wechmasmäki) [Talolliset] Ruotu 4:Ruod+V

EAlkuun

Eschelinen

Peer (Lydickälä) [Talolliset] Ruotu 6:Ruod+V

Eshelin

Peer (Lydickälä) [Talolliset] Ruotu 6:Ruod+V

FAlkuun

Fabritius

Peer [Talolliset] Nihdinlunastusmaksuluettelo

HAlkuun

Haatainen

Lars Andersson [Talolliset] Nihdinlunastusmaksuluettelo

Hackarainen

Hindrih [Talolliset] Nihdinlunastusmaksuluettelo

Jacob [Talolliset] Nihdinlunastusmaksuluettelo

Jöran [Talolliset] Nihdinlunastusmaksuluettelo

Nills Påållsson (Sywäri) [Talolliset] Ruotu 12:Ruod+V

Hackaroinen

Erich Erichsson (Hackarala) [Talolliset] Ruotu 10:Ruod+V

Thomas (Röönä) [Talolliset] Ruotu 11:Ruod+V

Halinen

Philpus Brussiusson (Haminalax) [Talolliset] Ruotu 2:Ruod+V

Hallikainen

Lars (Ritoniemi) [Talolliset] Ruotu 15:Ruod+V

Haloinen

Oluff Peersson (Ruåkåwesi och Kurålanlax) [Talolliset] Ruotu 8:Ruod+V

Peer Philpuson [Talolliset] Nihdinlunastusmaksuluettelo

Philpus Philpusson (Ruåkåwesi och Kurålanlax) [Talolliset] Ruotu 7:Ruod+V

Haloinen (Achma Haloinen)

Oluff Ollsson (Ruåkåwesi och Kurålanlax) [Talolliset] Ruotu 8:Ruod+V

Halåin

Anders (Ritoniemi) [Talolliset] Ruotu 15:Ruod+V

Hamuinen

Oluff (Hamula) [Talolliset] Ruotu 8:Ruod+V (Hamula) [Talolliset] Ruotu 8:Ruod+V

Happoinen

Peer Matzsson (Ritoniemi) [Talolliset] Ruotu 14:Ruod+V

Hardikainen

Anders (Wuårisahlo) [Talolliset] Ruotu 13:Ruod+V

Daniell (Wuårisahlo) [Talolliset] Ruotu 13:Ruod+V

Hardikainen Kuppi

Hindrih [Talolliset] Nihdinlunastusmaksuluettelo

Hatainen

Sigfredh (Ruåkåwesi och Kurålanlax) [Talolliset] Ruotu 7:Ruod+V

Hatinen

Anders Påålsson [Talolliset] Nihdinlunastusmaksuluettelo

Heetainen

Hardwik [Talolliset] Nihdinlunastusmaksuluettelo

Heickinen

Lars Larsson (Sängimäki) [Talolliset] Ruotu 10:Ruod+V

Oluff Peersson (Sängimäki) [Talolliset] Ruotu 10:Ruod+V

Peer (Ruåkåwesi och Kurålanlax) [Talolliset] Ruotu 8:Ruod+V

Thomas (Sywäri) [Talolliset] Ruotu 13:Ruod+V

Heiskainen

Matz (Haminalax) [Talolliset] Ruotu 2:Ruod+V

Staffan (Wechmasmäki) [Talolliset] Ruotu 3:Ruod+V

Hietainen

Hartwich Peersson (RijstaJärff) [Talolliset] Ruotu 11:Ruod+V

Hilduin

Oluf (Lydickälä) [Talolliset] Ruotu 6:Ruod+V

Hilduinen

Peer [Talolliset] Nihdinlunastusmaksuluettelo

Hirfwoinen

Sighfredh (Tåifwala) [Talolliset] Ruotu 2:Ruod+V

Hussu Cassurinen

Madz (Kasurila) [Talolliset] Ruotu 9:Ruod+V

Hyffwärinen

Eschill Jörenson (Hildula) [Talolliset] Ruotu 2:Ruod+V

Hyfuärinen

Jören Matzsson (Hildula) [Talolliset] Ruotu 2:Ruod+V

Hyfwärinen

Christer Madzsson (Hildula) [Talolliset] Väenottoluettelo

Christer Matzsson (Hildula) [Talolliset] Ruotu 3:Ruod+V

Erich Hendersson (Wechmasmäki) [Talolliset] Ruotu 4:Ruod+V

Eshill Jöransson (Hildula) [Talolliset] Väenottoluettelo

Hyttinen

Erih Hinderson [Barbro Schaden läänitys] Nihdinlunastusmaksuluettelo

Thomass [Talolliset] Nihdinlunastusmaksuluettelo

Hålopain

Oluf Clemetson [Talolliset] Nihdinlunastusmaksuluettelo

Hålåpain

Hindrih Hinderson [Talolliset] Nihdinlunastusmaksuluettelo

Hårttanainen

Peer Peersson (Sywäri) [Talolliset] Ruotu 13:Ruod+V (Sywäri) [Talolliset] Väenottoluettelo

Häckinen

Thommass Madzson [Talolliset] Nihdinlunastusmaksuluettelo

Hämmäläinen

Staphan [Talolliset] Nihdinlunastusmaksuluettelo

Häätinen

Jöran [Talolliset] Nihdinlunastusmaksuluettelo

IAlkuun

Ihannuxinen

Oluff (Airaxila) [Talolliset] Ruotu 4:Ruod+V

JAlkuun

Jalkainen

Madz (Hackarala) [Talolliset] Ruotu 10:Ruod+V (Hackarla) [Talolliset] Väenottoluettelo

Oluff Ollsson (Hackarala) [Talolliset] Ruotu 10:Ruod+V

Julckoinen

Peer Peersson (Lydickälä) [Talolliset] Ruotu 6:Ruod+V

Julckuinen

Anders (Cuåpiå by) [Talolliset] Ruotu 1:Ruod+V

Jöns Peersson (Kasurila) [Talolliset] Ruotu 9:Ruod+V

Peer (Wechmasmäki) [Talolliset] Ruotu 3:Ruod+V

Juusten

Anna (Ruåkåwesi och Kurålanlax) [Talolliset] Ruotu 7:Ruod+V

Järfweläinen

Pååll Ollsson (Räsälä) [Talolliset] Ruotu 15:Ruod+V (Rässälä) [Talolliset] Väenottoluettelo

KAlkuun

Kackinen

Peer Påålson [Talolliset] Nihdinlunastusmaksuluettelo

Kallinen

Knut (Cuåpiå by) [Talolliset] Ruotu 1:Ruod+V

Kanckuinen

Staffan Andersson (Ritoniemi) [Talolliset] Ruotu 14:Ruod+V

Karhuinen

Oluf Peerson [Talolliset] Nihdinlunastusmaksuluettelo

Pååll Peersson (Punnunmaki) [Talolliset] Ruotu 5:Ruod+V

Staffan Ollsson (Punnunmaki) [Talolliset] Ruotu 5:Ruod+V

Karttuinen

Lars Påållsson (Karttula) [Talolliset] Ruotu 5:Ruod+V

Madz Larsson (Karttula) [Talolliset] Väenottoluettelo

Matz Larsson (Karttula) [Talolliset] Ruotu 5:Ruod+V

Kartuinen

Peer Peerson [Talolliset] Nihdinlunastusmaksuluettelo

Kassurinen

Madz Peerson [Talolliset] Nihdinlunastusmaksuluettelo

Kasurinen

Erich (Kasurila) [Talolliset] Ruotu 9:Ruod+V

Hendrich Madzson (Kasurila) [Talolliset] Ruotu 9:Ruod+V

Madz Hendersson (Kasurila) [Talolliset] Ruotu 9:Ruod+V

Mårten Mårtenson [Talolliset] Nihdinlunastusmaksuluettelo

Oluff Madzsson (Kasurila) [Talolliset] Ruotu 9:Ruod+V

Keijåinen

Hindrih [Talolliset] Nihdinlunastusmaksuluettelo

Keinåinen

Hans Jönsson (Tuussniemj) [Talolliset] Väenottoluettelo

Keinäinen

Hans Jönsson (Tuussniemi) [Talolliset] Ruotu 14:Ruod+V

Matz (Tuussniemi) [Talolliset] Ruotu 14:Ruod+V

Kerfwinen

Hans Jönsson (Hamula) [Talolliset] Ruotu 8:Ruod+V (Hamula) [Talolliset] Väenottoluettelo

Hendrich Jönsson (Hamula) [Talolliset] Ruotu 8:Ruod+V

Kettuinen

Pååll (RijstaJärff) [Talolliset] Ruotu 11:Ruod+V

Kiettuinen

Anders Anderson [Talolliset] Nihdinlunastusmaksuluettelo

Kietäwäinen

Jöns Madzson (Pölliä) [Talolliset] Väenottoluettelo

Jöns Matzsson (Pölliä) [Talolliset] Ruotu 9:Ruod+V

Kilckainen

Peer Påållsson (Karttula) [Talolliset] Ruotu 5:Ruod+V

Kinnuinen

Lars (Hamula) [Talolliset] Ruotu 8:Ruod+V

Knutinen

Erich Larsson (Tallus) [Talolliset] Ruotu 5:Ruod+V

Lars Larsson (Tallus) [Talolliset] Ruotu 5:Ruod+V

Oluf Ollsson (Tallus) [Talolliset] Ruotu 5:Ruod+V

Peer (Sywäri) [Talolliset] Ruotu 13:Ruod+V

Kuckåinen

Anders Andersson (Wechmasmäki) [Talolliset] Ruotu 4:Ruod+V

Kuppi (Hardikainen Kuppi)

Hindrih [Talolliset] Nihdinlunastusmaksuluettelo

Kuråinen

Eschill (Ruåkåwesi och Kurålanlax) [Talolliset] Ruotu 7:Ruod+V

Kåistinen

Anders (Räsälä) [Talolliset] Ruotu 1 Iisalmi:Ruod+V

Hendrich (Ritoniemi) [Talolliset] Ruotu 14:Ruod+V

Kårdelainen

Anders [Talolliset] Nihdinlunastusmaksuluettelo

Kårdilainen

Anders (Räsälä) [Talolliset] Ruotu 15:Ruod+V

Kårhåinen

Hendrich Peersson (Sywäri) [Talolliset] Ruotu 12:Ruod+V

Philpus Peersson (Sywäri) [Talolliset] Ruotu 12:Ruod+V

Käkeläinen

Hendrich (RijstaJärff) [Talolliset] Ruotu 11:Ruod+V

LAlkuun

Laakoinen

Jönss [Talolliset] Nihdinlunastusmaksuluettelo

Lars Larsson (Hackarala) [Talolliset] Ruotu 9:Ruod+V

Peer [Talolliset] Nihdinlunastusmaksuluettelo

Lackoinen

Jöns (Tåifwala) [Talolliset] Ruotu 1:Ruod+V

Laihainen

Anders Andersson (RijstaJärff) [Talolliset] Ruotu 11:Ruod+V

Lappalainen

Hend: Hendersson (Cuåpiå by) [Talolliset] Ruotu 1:Ruod+V

Hendrich Hendersson (Cuåpiå by) [Talolliset] Ruotu 1:Ruod+V

Lapplain

Christer [Talolliset] Nihdinlunastusmaksuluettelo

Lapweteläin

Anders Andersson (Hirfwilax) [Talolliset] Väenottoluettelo

Lapweteläinen

Madz Hansson (Lydickälä) [Talolliset] Ruotu 6:Ruod+V

Lapwetälainen

Anders Andersson (Lydickälä) [Talolliset] Ruotu 6:Ruod+V

Leinåinen

Jöns (Tåifwala) [Talolliset] Ruotu 2:Ruod+V

Leskinen

Matz (Haminalax) [Talolliset] Ruotu 2:Ruod+V

Lille Tåfuin

Oluf Michiellss [Barbro Schaden läänitys] Nihdinlunastusmaksuluettelo

Linduinen

Lars [Talolliset] Nihdinlunastusmaksuluettelo

Pååll Peersson (Pölliä) [Talolliset] Ruotu 9:Ruod+V

Luckarinen

Jönss Hendersson [Talolliset] Nihdinlunastusmaksuluettelo

Luttinen

Anders [Talolliset] Nihdinlunastusmaksuluettelo

Lydikäinen

Hans Peersson (Lydickälä) [Talolliset] Ruotu 6:Ruod+V

Jöran Hansson [Talolliset] Nihdinlunastusmaksuluettelo

Michill (Ruåkåwesi och Kurålanlax) [Talolliset] Ruotu 7:Ruod+V

Läskinen

Jönss Madzson [Talolliset] Nihdinlunastusmaksuluettelo

MAlkuun

Mahain

Sighfredh Erichsson (Räsälä) [Talolliset] Ruotu 15:Ruod+V

Malin

Nills (Wechmasmäki) [Talolliset] Ruotu 4:Ruod+V

Mannikainen

Madz Sigfresonn [Talolliset] Nihdinlunastusmaksuluettelo

Marainen

Hindrih Anderson [Talolliset] Nihdinlunastusmaksuluettelo

Påål [Talolliset] Nihdinlunastusmaksuluettelo

Thomas Påålsson (Tallus) [Talolliset] Ruotu 6:Ruod+V

Miettinen

Lars Oluffsson (Ritoniemi) [Talolliset] Ruotu 15:Ruod+V

Mustoinen

Anders Matzsson (Tuussniemi) [Talolliset] Ruotu 14:Ruod+V

Lars (Hildula) [Talolliset] Ruotu 3:Ruod+V

Myckäinen

Oluff Ollsson (Wechmasmäkj) [Talolliset] Väenottoluettelo

Pååll Påållsson (Ruåkåwesi och Kurålanlax) [Talolliset] Ruotu 7:Ruod+V

Måndaneuoin

(Ritoniemi) [Talolliset] Ruotu 15:Ruod+V

Mähöinen

Anders Peersson (Räsälä) [Talolliset] Ruotu 15:Ruod+V

Madz Olufzson [Barbro Schaden läänitys] Nihdinlunastusmaksuluettelo

Mähönen

Måns Madzsonn [Talolliset] Nihdinlunastusmaksuluettelo

Mäkäräinen

Madz (Tallus) [Talolliset] Ruotu 6:Ruod+V

Möncköinen

Lars Oluffsson (Räsälä) [Talolliset] Ruotu 1 Iisalmi:Ruod+V

Mönköinen

Peer [Talolliset] Nihdinlunastusmaksuluettelo

Möykäinen

Oluff (Wechmasmäki) [Talolliset] Ruotu 4:Ruod+V

Oluff Ollsson (Wechmasmäki) [Talolliset] Ruotu 4:Ruod+V

NAlkuun

Nijrainen

Peer Madzson [Talolliset] Nihdinlunastusmaksuluettelo

Niskainen

Pååll Anderson [Talolliset] Nihdinlunastusmaksuluettelo

Nuriainen

Pååll (Kurålanlax) [Talolliset] Väenottoluettelo

Nurjainen

Pååll (Ruåkåwesi och Kurålanlax) [Talolliset] Ruotu 7:Ruod+V

OAlkuun

Ofuaskainen

Peer Hinderson [Talolliset] Nihdinlunastusmaksuluettelo

PAlkuun

Parfunainen

Swen [Talolliset] Nihdinlunastusmaksuluettelo

Pasainen

Anders (WuåtiJärffwj) [Talolliset] Ruotu 12:Ruod+V

Pelkinen

Oluff (Hildula) [Talolliset] Ruotu 3:Ruod+V

Pelkoinen

Oluff (Wuårisahlo) [Talolliset] Ruotu 13:Ruod+V

Pirinen

Johan Ollsson (Sywäri) [Talolliset] Väenottoluettelo

Johan Oluffsson (Sywäri) [Talolliset] Ruotu 12:Ruod+V

Oluff (Sywäri) [Talolliset] Ruotu 12:Ruod+V

Pitkäinen

Hendrich (Sängimäki) [Talolliset] Ruotu 10:Ruod+V

Jöns And Ollsson [Talolliset] Nihdinlunastusmaksuluettelo

Thomass Sigfreson [Talolliset] Nihdinlunastusmaksuluettelo

Pursiainen

Påål [Talolliset] Nihdinlunastusmaksuluettelo

Pålfwinen

Hendrich Thomasson (Sywäri) [Talolliset] Ruotu 13:Ruod+V

RAlkuun

Radikainen

Påål [Barbro Schaden läänitys] Nihdinlunastusmaksuluettelo

Reinikainen

Hendrich (Ritoniemi) [Talolliset] Ruotu 14:Ruod+V

Rekinen

Anders [Talolliset] Nihdinlunastusmaksuluettelo

Risainen

Anders Påålson [Talolliset] Nihdinlunastusmaksuluettelo

Rissainen

Johan (Rijzala) [Talolliset] Ruotu 10:Ruod+V

Madz Matsson (WuåtiJärffwj) [Talolliset] Ruotu 12:Ruod+V

Sigfred Peersson (Rijzala) [Talolliset] Ruotu 10:Ruod+V

Thommas [Talolliset] Nihdinlunastusmaksuluettelo

Ruskainen

Pååll Matzsson (Karislax) [Talolliset] Ruotu 10:Ruod+V

Rånunen

Lars (Haminalax) [Talolliset] Ruotu 2:Ruod+V

Rässäinen

Bengdt [Barbro Schaden läänitys] Nihdinlunastusmaksuluettelo

Erich (Räsälä) [Talolliset] Ruotu 15:Ruod+V

Oluff (Tuussniemi) [Talolliset] Ruotu 13:Ruod+V

Påål Ollsson [Talolliset] Nihdinlunastusmaksuluettelo

Swen Andersson (Räsälä) [Talolliset] Ruotu 15:Ruod+V

Swen Swensson (Tuussniemi) [Talolliset] Ruotu 13:Ruod+V

Räsäinen

Oluf Anderson [Talolliset] Nihdinlunastusmaksuluettelo

SAlkuun

Sallinen

Oluff Jönssonn (Ritoniemi) [Talolliset] Ruotu 15:Ruod+V

Schade

Barbro (Kärmelax) [Talolliset] Ruotu 8:Ruod+V

Sigfuoinen

Anders Larssonn [Talolliset] Nihdinlunastusmaksuluettelo

Sipoinen

Hindrih [Talolliset] Nihdinlunastusmaksuluettelo

Smålander

Anders Madzson [Talolliset] Nihdinlunastusmaksuluettelo

Peer Peerson [Talolliset] Nihdinlunastusmaksuluettelo

Smålenders

Peer Madzsson (Tuussniemi) [Talolliset] Ruotu 14:Ruod+V

Såininen

Staffan Ollsson (Hildula) [Talolliset] Ruotu 3:Ruod+V

TAlkuun

Taskinen

Hans [Talolliset] Nihdinlunastusmaksuluettelo

Staffan (Cuåpiå by) [Talolliset] Ruotu 1:Ruod+V

Staphan [Talolliset] Nihdinlunastusmaksuluettelo

Teppå

Peer Påållsson (Punnunmaki) [Talolliset] Ruotu 5:Ruod+V

Tijhoinen

Lars Andersson (Wechmasmäki) [Talolliset] Ruotu 4:Ruod+V

Matz Andersson (Sywäri) [Talolliset] Ruotu 13:Ruod+V

Tijlikainen

Michiell [Talolliset] Nihdinlunastusmaksuluettelo

Tuchkainen

Sigfred Nillsson (Wechmasmäki) [Talolliset] Ruotu 3:Ruod+V

Tuppurainen

Zacharias (Hildula) [Talolliset] Ruotu 3:Ruod+V

Turuinen

Eschill Jönsson (Tuussniemi) [Talolliset] Ruotu 14:Ruod+V

Johan Jacobson (Hildula) [Talolliset] Ruotu 3:Ruod+V

Johan Jacobsson (Hildula) [Talolliset] Ruotu 3:Ruod+V

Lars Hendersson (Tuussniemi) [Talolliset] Ruotu 14:Ruod+V

Tuåfwinen

Jören Jörensson (Ruåkåwesi och Kurålanlax) [Talolliset] Ruotu 7:Ruod+V

Tuåmahainen

Matz Swensson (Räsälä) [Talolliset] Ruotu 1 Iisalmi:Ruod+V

Tåfuin (Lille Tåfuin)

Oluf Michiellss [Barbro Schaden läänitys] Nihdinlunastusmaksuluettelo

Tåfuinen

Philpus Erihson [Barbro Schaden läänitys] Nihdinlunastusmaksuluettelo

Tåifuainen

Grelss Mårtenson [Talolliset] Nihdinlunastusmaksuluettelo

Tåifwainen

Hendrich (Sängimäki) [Talolliset] Ruotu 10:Ruod+V

Hendrich Mårtensson (Tåifwala) [Talolliset] Ruotu 2:Ruod+V

Jöns Andersson (Tåifwala) [Talolliset] Ruotu 2:Ruod+V

Oluff (Pölliä) [Talolliset] Ruotu 9:Ruod+V

Tålpainen

Peer Anderson [Talolliset] Nihdinlunastusmaksuluettelo

Tålåinen

Påfwell Thomasson (Tallus) [Talolliset] Ruotu 6:Ruod+V

Tåssawainen

Peer (Cuåpiå by) [Talolliset] Ruotu 1:Ruod+V (Cuåpiåby) [Talolliset] Väenottoluettelo

UAlkuun

Uckåinen

Jöns Oluffsson (Sywäri) [Talolliset] Ruotu 12:Ruod+V

VWAlkuun

Waijtinen

Thomass [Talolliset] Nihdinlunastusmaksuluettelo

Wainikainen

Johan Hindersson [Talolliset] Nihdinlunastusmaksuluettelo

Waitinen

Clemet (RijstaJärff) [Talolliset] Ruotu 11:Ruod+V

Wardiainen

Hindrih Mårtenson [Talolliset] Nihdinlunastusmaksuluettelo

Larss Nillsson [Talolliset] Nihdinlunastusmaksuluettelo

Madz Nillson [Talolliset] Nihdinlunastusmaksuluettelo

Nills Nillsson (RijstaJärff) [Talolliset] Ruotu 11:Ruod+V

Waroinen

Nills (RijstaJärff) [Talolliset] Ruotu 11:Ruod+V

Watainen

Madz [Talolliset] Nihdinlunastusmaksuluettelo

Oluff (Tallus) [Talolliset] Ruotu 6:Ruod+V

Wenäläinen

Hindrih [Talolliset] Nihdinlunastusmaksuluettelo

Påål Hinderson [Barbro Schaden läänitys] Nihdinlunastusmaksuluettelo

Wänäinen

Anders Påållsson (Ruåkåwesi och Kurålanlax) [Talolliset] Ruotu 7:Ruod+V

Matz (Sywäri) [Talolliset] Ruotu 12:Ruod+V

Michill [Irtolaiset] Ruodutus- ja väenottoluettelo [Irtolaiset] Väenottoluettelo

Peer Peersson (Ruåkåwesi och Kurålanlax) [Talolliset] Ruotu 7:Ruod+V

Wätäinen

Hendrich Ollsson (Röönä) [Talolliset] Ruotu 11:Ruod+V

Oluff Olufsson (Röönä) [Talolliset] Ruotu 11:Ruod+V

Tässä hakemistossa on yhteensä 257 nimeä

© Väinö Holopainen 2021